Outsourcing IT

Outsourcing IT to częściowe lub całkowite przeniesienie odpowiedzialności za rozwój, utrzymanie i modernizację infrastruktury technologicznej na wyspecjalizowaną firmę informatyczną.

Outsourcing IT

Outsourcing IT to częściowe lub całkowite przeniesienie odpowiedzialności za rozwój, utrzymanie i modernizację infrastruktury technologicznej na wyspecjalizowaną
firmę informatyczną.

Jak możemy Ci pomóc?

Outsourcing IT to usługa, która stała się popularna wśród firm pragnących obniżyć koszty, aby skupić się na swojej podstawowej działalności. Jednym z najkorzystniejszych sposobów outsourcingu IT jest usługa abonamentowa. Obejmuje ona wykonywanie szerokiego zakresu prac, które pozwalają Klientowi na rezygnację z tworzenia własnego działu IT lub jednostki kadrowej, takiej jak administrator systemu.

Nasi Partnerzy specjalizujący się w dziedzinie IT zapewnią Państwa firmie kompleksową obsługę informatyczną. W ramach usługi abonamentowej, należący do naszej sieci Eksperci będą zajmowali się zagadnieniami obejmującymi obszar IT. W skład usługi outsourcingu wchodzi między innymi administracja, rozwój i optymalizacja struktury cyfrowej. Wszelkie prace w tym zakresie będą wykonywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy posiadają szeroką wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinie technologii informatycznych. Dzięki temu firma Klienta naszej Sieci będzie miała pewność, że jej infrastruktura IT działa prawidłowo, a wszelkie problemy zostaną szybko i skutecznie rozwiązane.

Usługa abonamentowa to także korzyść finansowa dla firmy. Zlecając naszym Partnerom opiekę nad infrastrukturą IT, organizacja oszczędza na kosztach wynagrodzenia oraz szkoleń dla pracowników z tej dziedziny. Nasza oferta jest elastyczna i w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb każdej firmy. Dlatego też zapewniamy naszym Klientom kompleksową obsługę informatyczną, niezależnie od ich potrzeb oraz wymagań.

Na czym polega Outsourcing IT?

Poniżej przedstawiamy listę kluczowych czynników, które przemawiają za wykorzystaniem modelu outsourcingu IT.

Korzyści z outsourcingu usług IT:

  • Zmniejszenie kosztów utrzymania infrastruktury IT;
  • Poprawa wydajności i stabilności systemów informatycznych;
  • Minimalizacja przestojów, a co za tym idzie strat finansowych firmy;
  • Zwiększenie rentowności firmy;
  • Zaangażowanie profesjonalistów;
  • Zmniejszenie obciążenia personelu i administracji księgowej;
  • Redukcja ryzyka i kosztów.

Outsourcing funkcjonalny – łączy w sobie dostępność konsultantów średniego szczebla oraz wykwalifikowaną specjalistyczną obsługę kompleksowych rozwiązań informatycznych – serwery, centrale, pocztę korporacyjną, serwery terminalowe, aplikacje biznesowe czy systemy zarządzania bazami danych. Ceny za usługi uzależnione są od zestawu wybranych opcji.

Outsourcing usług systemowych – w ramach tej usługi, specjaliści z firm outsourcingowych zajmują się zapobieganiem awariom i kontrolują działanie kluczowych usług klientów: poczty elektronicznej, plików, usług internetowych, usług bezpieczeństwa informacji, usług sieciowych czy odzyskiwania danych.

Kompleksowy outsourcing infrastruktury IT – ten rodzaj outsourcingu jest odpowiedni głównie dla małych firm i obejmuje zarządzanie oraz wsparcie systemów operacyjnych, aplikacji biurowych, obsługę sprzętu biurowego oraz inne zadania związane z administracją. Informatycy na co dzień monitorują działanie głównych usług firmy, a w razie potrzeby przeprowadzają wizyty u klientów.

Ile kosztują usługa outsourcingu IT?

Cena usługi outsourcingu IT ustalana jest w sposób indywidualny i może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość i zakres projektu, poziom zaawansowania technicznego, ilość zasobów potrzebnych do jego realizacji oraz długość trwania umowy. Może być również uzależniona od lokalizacji firmy outsourcingowej oraz od konkretnych usług, które będą przez nią świadczone.

Jak wygląda przebieg współpracy?

1

Audyt informatyczny

Wraz z naszymi Partnerami przeprowadzamy audyt informatyczny potrzeb naszego Klienta. Gromadzimy niezbędne informacje w celu opracowania korzystnego rozwiązania.

2

Wybór właściwego Partner(ów)

Wybieramy Eksperta lub tworzymy zespół Ekspertów, którzy dzięki doświadczeniu oraz wiedzy, są w stanie sprostać wyzwaniu realizacji usług(i) na najwyższym możliwym poziomie.

3

Realizacja usługi informatycznej

Nasi Partnerzy wdrażają adekwatną do wymagań technologię. Jeśli projekt wymaga większego zaangażowania personelu, dobieramy do jego realizacji kolejnych Ekspertów.

4

Rozliczenie projektu

Wraz z Partnerami rozliczamy zakres prac, bazując na pierwotnych ustaleniach. Jeśli usługa wymaga administracji, nasi Partnerzy mogą zobowiązać się do długotrwałej współpracy.

Wyślij do nas zapytanie ofertowe

Oben Digital & Technologie

No posts